Με νίκες πέρασαν Άρης Βούλας και ΑΟ Βουλιαγμένης

Με νίκες πέρασαν Άρης Βούλας και ΑΟ Βουλιαγμένης

Με εκτός έδρας νίκες πέρασαν οι ομάδες της Βούλας και της Βουλιαγμένης την 28η αγωνιστική στη Β’ Κατηγορία στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑΝΑ. 

Αντιμετωπίζοντας τη Νίκη Δροσιάς, ο ΑΟ Βουλιαγμένης επικράτησε με 1-3, ενώ ο Άρης Βούλας πέρασε από το Καπανδρίτι νικητής με το ίδιο σκορ, 1-3.

Στο βαθμολογικό πίνακα ο μεν Άρης Βούλας βρίσκεται δεύτερος, η δε Βουλιαγμένη ανέβηκε στη 15η θέση. Στην επόμενη αγωνιστική, η Βουλιαγμένη παίζει εκτός έδας με τα Καλύβια, και ο Άρης Βούλας υποδέχεται στην έδρα του τον Παθιακάκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
28η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/3/15

  • ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΤΕΜΙΣ 1-0 (1-0)
  • ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ 0-3 (0-2)
  • ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1-3 (0-0)
  • ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 4-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3/15

  • ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 5-3 (1-2)
  • ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 2-0
  • ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΚΑΛΥΒΙΑ 1-2 (0-0)
  • ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΝΟΙΞΗ 1-2 (1-1)
  • ΩΡΩΠΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 5-0 (3-0)
  • ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 1-3 (0-1)

Αναλυτικά η βαθμολογία:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.

01. Νικολακάκης 73 28 23 4 1 72-19
02. Άρης Β. 64 28 20 4 4 56-22
03. Ωρωπός 60 28 19 3 6 57-24
04. Παμπαιανικός 47 28 14 5 9 57-39
05. Αήττητος 46 28 15 5 8 52-40
06. Αχιλλέας 45 28 13 3 11 48-49
07. Σαρωνικός 42 28 12 6 10 40-43
08. Ατλαντίς 40 28 11 7 10 33-36
09. Αφιδναϊκός 39 28 10 9 9 27-29
10. Διόνυσος 38 28 9 11 8 28-26
11. Παθιακάκης 36 28 9 9 10 28-33
12. Άρτεμις 35 28 10 5 13 31-30
13. Καλύβια 35 28 10 5 13 33-36
14. Νικητές 33 28 8 9 11 44-46
15. Βουλιαγμένη 31 28 8 7 13 24-43
16. Άνοιξη 29 28 6 11 11 29-41
17. Καπανδρίτι 28 28 6 10 12 25-44
18. Νίκη Δρ. 19 28 5 4 19 26-55
19. Ραμνούς 16 28 3 7 18 22-49
20. Δόξα Α.Α. 16 28 4 4 20 44-73
* Ο Αήττητος φέρει ποινή -4 β. από την περασμένη αγωνιστική περίοδο.

Η επόμενη 29η αγωνιστική:

  • ΑΝΟΙΞΗ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ
  • ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ
  • ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ
  • ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ
  • ΚΑΛΥΒΙΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
  • ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ
  • ΑΡΤΕΜΙΣ – ΩΡΩΠΟΣ
  • ΝΙΚΗΤΕΣ – ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ
  • ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ
  • ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

 

Πηγή: Τα Νέα της ΕΠΣΑΝΑ