Ασυγκράτητος ο Άρης Βούλας νίκησε με 4-1 το Καπανδρίτι

Ο Άρης Βούλας υποτίμησε το Καπανδρίτι και χρειάσθηκε να καταβάλλει εξαιρετική προσπάθεια για να επιβληθεί τελικά με 4-1, σκορ που δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα!

Το ισόπαλο (0-0) πρώτο ημίχρονο, δεν ήταν αρκετό για να «ξυπνήσει» τους γηπεδούχους…

Στο 47’ το Καπανδρίτι πέτυχε γκολ (0-1) με προβολή του Αθανασόπουλου σε κτύπημα κόρνερ. Τότε ο Άρης πήρε μπροστά και ως καλύτερη ομάδα στο γήπεδο επέβαλε το παιχνίδι του.

Στο 58’ ισοφάρισε 1-1 ο Πέκωφ και στο 62’ το αποτέλεσμα γύρισε (2-1) με νέο τέρμα του Παπαγεωργίου. Στο ίδιο λεπτό απεβλήθη με κόκκινη κάρτα ο Σίνας για εξύβριση αντιπάλου.

Το 3-1 πέτυχε ο Παπαγεωργίου και το 4-1 ο Πέκωφ.

ΑΡΗΣ: Βασιλόπουλος, Σιδερόπουλος, Μήτσιος, Μπολοβίνος, Διακρούσης, Γ. Κυριακίδης, Κριλής, Φώσκολος (46’ Βεϊζάι), Παπαγεωργίου (77’ Διγενής), Παπαδημητρόπουλος, Πέκωφ.

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ: Μπαχούμας, Κουτρώνας, Σωτήρχος, Σίνας, Νικολόπουλος, Αλία, Σ. Τσαλίδης (72’ Μπύρωσης), Αθανασόπουλος (63’ Βλάχος), Ν. Μελιράς (83’ Σδράλιας), Καραμπιτιάνης, Παπαθανασίου.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα από την 9η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑΝΑ (σε παρένθεση το σκορ ημιχρόνου):

• Διόνυσος – Νικολακάκης 1-1 (1-0)
  • Καλύβια – Ραμνούς 2-0 (1-0)
  • Άνοιξη – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 3-4 (1-1)
  • Άρτεμις – Αφιδναϊκός 2-0 (1-0)
  • Νικητές – Παθιακάκης 1-2 (0-1)
  • Άρης Βούλας – Καπανδρίτι 4-1 (0-0)
  • Δόξα Αγ. Άννας – Ωρωπός 2-3 (2-1)
  • Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς 2-1 (1-0)
  • Παμπαιανικός – Αήττητος Σπάτων 2-1 (0-1)
  • Σαρωνικός Αναβύσσου – Ατλαντίς 2-0 (2-0)