Με 3-0 στον Παθιακάκη επιβλήθηκε ο Άρης Βούλας

Ο Άρης Βούλας πέτυχε τρία γκολ σε 12 λεπτά και καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο το Σάββατο 28 Μαρτίου, στην αναμέτρησή του με τον Παθιακάκη στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ.

Ο Παθιακάκης δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και δεν είχε ευκαιρίες (μόνο ένα σουτ του Ντρένοβα στο β’ ημίχρονο που απέκρουσε ο Ούσιος). Δεν υπήρξαν άλλες σπουδαίες συγκινήσεις…

Στο 32’ ο Μινάι με σουτ από πολύ πλάγια θέση στο πίσω «Γ» της εστίας του νεαρού Θωμαδάκη, άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 38’ ο Σιδερόπουλος με κεφαλιά μετά από κτύπημα κόρνερ του Τριανταφυλλίδη, σημείωσε το 2-0. Και στο 44’ ο Παπαγεωργίου με σουτ μέσα από την περιοχή, ολοκλήρωσε την «επαγγελματική» νίκη των γηπεδούχων.

Με τους βαθμούς της νίκης ο Άρης Βούλας παραμένει δεύτερος στον πίνακα κατάταξης με 67 βαθμούς, πίσω από τον Νικολακάκη που έχει 73.