Αθλητισμός και πολιτισμός για όλους από τον Δήμο Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης

Αθλητισμός και πολιτισμός για όλους από τον Δήμο Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης

Ένα πολύ φιλόδοξο και προσιτό σε όλους πρόγραμμα δραστηριοτήτων ξεκινά ο Οργανισμός Αθλητισμού Πολιτισμού και Παιδικής Αγωγής (ΟΑΠΠΑ) του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης.

Τένις, γυμναστική, πιλάτες, παραδοσιακοί χοροί αλλά και άσκηση στη φύση περιλαμβάνονται μεταξύ άλλων στα αθλητικά προγράμματα που μπορεί να επιλέξει κανείς. Θέατρο, εικαστικά, χοροί και μουσική (πιάνο κιθάρα) φιγουράρουν στα πολιτιστικά προγράμματα.

Η μεγάλη ποικιλία των προσφερόμενων προγραμμάτων για παιδιά και ενήλικες και οι προσιτές τιμές ήταν η «σφραγίδα» που έβαλε στη σημαντική αυτή δημοτική δράση η αντιπρόεδρος του Οργανισμού, Μαρία Μπραϊμνιώτη, που έχει και την ευθύνη των προγραμμάτων.

Οι εγγραφές ξεκινούν από την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017 με φυσικά παρουσία στα γραφεία του ΟΑΠΠΑ (πρώην δημαρχείο Βουλιαγμένης) καθημερινά από 9 π.μ. μέχρι 2 μ.μ.

Το κόστος συμμετοχής είναι:

  • Κόστος εγγραφής: 5 ευρώ
  • Μηνιαία συνδρομή: 15 ευρώ ενήλικες / 10 ευρώ παιδιά
  • 4μηνη συνδρομή: 50 ευρώ ενήλικες / 30 ευρώ παιδιά
  • 8μηνη συνδρομή: 80 ευρώ ενήλικες / 60 ευρώ παιδιά

Παρέχεται 50% έκπτωση σε κάθε επιπλέον πρόγραμμα.

Ειδικά για το τέννις το κόστος διαμορφώνεται σε 25 ευρώ τον μήνα για τους ενήλικες, και 17 ευρώ τον μήνα για παιδιά.

Πληροφορίες παρέχονται στα τηλέφωνα του Οργανισμού, 213 2020 714 & 213 2020 775 και στο oappa@vvv.gov.gr.

Αναλυτικά:

Αθλητικά προγράμματα

PILATES

ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αγ. Γεωργίου 2)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 19:00-21:00

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ (Περικλέως &Ελευθερίου Βενιζέλου, Βούλα)

  • ΤΡ-ΠΕ 09:00-10:00

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ (Οδυσσέως &Πανός, Βούλα)

  • ΔΕ-ΠΑ 17:00-18:30

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΗΛΑΔΕΖΑΣ (Αρετής &Μεγ. Βασιλείου, Βάρη)

  • ΤΡ-ΠΕ 12:00-13:30
  • ΤΕ-ΠΑ 12:00-13:30

ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΒΑΡΗΣ (Άττιδος 1)

  • ΤΕ-ΠΑ 18:30-19:30
  • ΣΑΒ 10:00-11:00

ΔΙΛΟΦΟ (Διλόφου &Σάμου-Ζαλόγγου, Βάρη)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 16:30-17:00
  • ΤΡ-ΠΕ 09:00-10:30

YOGA

ΔΙΛΟΦΟ (Διλόφου &Σάμου-Ζαλόγγου, Βάρη)

  • ΤΡ-ΠΕ 10:30-12:00
  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 17:30-18:30

TRX

ΔΙΛΟΦΟ (Διλόφου &Σάμου-Ζαλόγγου, Βάρη)

  • ΤΡ-ΠΑ 12:00-13:00
  • ΤΡ-ΠΕ 19:00-20:00
  • &ΣΑΒ 11:00-12:00

TABATA

ΔΙΛΟΦΟ (Διλόφου &Σάμου-Ζαλόγγου, Βάρη)

  • ΠΕ 12:00-13:00
  • ΤΡ-ΠΕ 20:00-21:00
  • &ΣΑΒ 10:00-11:00

ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

ΒΟΥΛΑ (Βασιλέως Παύλου &Περικλέους)

  • ΤΡ-ΠΕ 9:00-10:00
  • 10:00-11:00

ΒΑΡΗ (Μουτούση 1)

  • ΤΡ-ΠΑ 19:00-20:00
  • ΤΡ-ΠΑ 20:00-21:00

ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΝΗΛΙΚΩΝ

ΒΟΥΛΑ (Βασιλέως Παύλου & Περικλέους)

  • ΔΕ-ΠΑ 15:00-16:00
  • ΔΕ-ΠΑ 16:00-17:00

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ (Οδυσσέως&Πάνος, Βούλα)

  • ΤΡ-ΠΕ 16:00-18:00
  • & ΣΑΒ 09:00-11:00

ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΒΑΡΗΣ (Άττιδος 1)

  • ΤΡ-ΠΕ 18:00-20:00 &ΣΑΒ 11:00-13:00

ΚΥΚΛΙΚΗ

ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΒΑΡΗΣ (Άττιδος 1)

  • ΤΕ-ΠΑ 19:30-20:30
  • ΣΑΒ 11:00-12:00

ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΠΑΓΛΑΤΖΗΣ (Μουτούση 1, Βάρη)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΒΑΡΩΝ

  • ΔΕ-ΠΑ 08:30-12:30

ΡΥΘΜΙΚΗ-ΕΝΟΡΓΑΝΗ

ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αγ. Γεωργίου 2)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 16:00-19:00

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΑΡΗΣ

  • ΤΡ-ΠΕ 18:30-20:30 &ΣΑΒΒΑΤΟ 09:00-11:00

TOTAL BODY

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ (Περικλέως &Ελευθερίου Βενιζέλου, Βούλα)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 09:00-10:00

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΗΛΑΔΕΖΑΣ (Αρετής &Μεγ. Βασιλείου, Βάρη)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 10:15-11:15

ΣΤΙΒΟΣ (ΠΑΙΔΙΚΟ)

ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αγ. Γεωργίου 2)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 17:00-18:00

ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗ ΦΥΣΗ

ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αγ. Γεωργίου 2)

  • ΔΕ-ΤΕ-ΠΑ 11:00-12:00

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΕΦΑΑ &ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Οι ώρες θα καθοριστούν μαζί με τον υπεύθυνο του Προγράμματος

Πολιτιστικά προγράμματα

ΤΜΗΜΑΤΑ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΘΕΑΤΡΟΥ

ΘΕΑΤΡΟ ΒΑΡΗΣ (Άττιδος 1)

  • ΔΕΥΤΕΡΑ 19:00 – 22:00 (Αλατζάς)-ΕΝΗΛΙΚΩΝ
  • ΤΡΙΤΗ 17:00 – 19:00 (Αλατζάς)-ΠΑΙΔΙΚΟ

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΒΟΥΛΑΣ (Ζεφύρου 2)

  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:00 – 19:00 (Αλατζάς)-ΠΑΙΔΙΚΟ
  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19:00 – 22:00 (Αλατζάς)-ΕΝΗΛΙΚΩΝ

ΤΜΗΜΑΤΑ LATIN-ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΒΟΥΛΑΣ (Ζεφύρου 2)

  • ΔΕΥΤΕΡΑ 18:00 – 19:00 / 19:00 – 20:00
  • ΤΡΙΤΗ 10:00 – 11:00
  • ΠΕΜΠΤΗ 18:00 – 19:00 / 19:00 – 20:00
  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10:00 – 11:00

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ “ΓΥΑΛΙΝΟ”

  • ΤΡΙΤΗ 20:30 – 22:00

ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΙΑΝΟΥ

  • ΔΕΥΤΕΡΑ 14:00 – 16:00
  • ΤΡΙΤΗ 14:00 – 20:30
  • ΤΕΤΑΡΤΗ 14:00 – 17:00 / 18:00 – 20:30
  • ΠΕΜΠΤΗ 14:00 – 17:30
  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14:00 – 16:30

ΤΜΗΜΑΤΑ ΚΙΘΑΡΑΣ

  • ΔΕΥΤΕΡΑ 14:20 – 18:20
  • ΤΡΙΤΗ 14:20 – 18:20
  • ΤΕΤΑΡΤΗ 14:20 – 18:20
  • ΠΕΜΠΤΗ 14:20 – 17:00
  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14:20 – 19:20

ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ
(Ζωγραφική μεικτών τεχνικών, τεχνική decoupage, κόσμημα, macrame-κομποδετική, μικρογλυπτική)

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ (Οδυσσέως&Πάνος, Βούλα)

  • ΔΕ 18:30-20:00 (παιδικό)
  • ΤΕ 17:00-18:30 (παιδικό)
  • ΤΕ 18:30-20:00 (ενηλίκων)