Κύμα Ενωμένων Πολιτών: Σειρά κατάταξης και εκλόγιμοι υποψήφιοι

Δύο συμβούλους εκλέγει το Κύμα Ενωμένων Πολιτών σύμφωνα τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου των δημοτικών εκλογών στο Δήμο Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης. Ο επικεφαλής του συνδυασμού, Δημήτρης Δαβάκης εκλέγεται στη δημοτική ενότητα της Βούλας και βάσει εκλογικού νόμου, ο δεύτερος σύμβουλος της παράταξης  προέρχεται πάλι από τη Βάρη. Πρόκειται για τον Σπύρο Βαλάτα.

Σημειωτέον ότι η λίστα σταυροδοσίας που ακολουθεί δεν είναι οριστική, από την άποψη ότι λείπουν 3 εκλογικά τμήματα στα οποία κατατέθηκαν ενστάσεις και οι σταυροί των οποίων πρόκειται να οριστικοποιηθούν τις επόμενες ημέρες από το Πρωτοδικείο. Με αυτή την έννοια τα αποτελέσματα δεν είναι οριστικά, ούτε επίσημα.

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΒΑΡΗΣ:

154 ΣΑΡΑΝΤΑΚΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ (ΚΛΑΙΡΗ) του ΣΤΑΥΡΟΥ
141 ΜΑΜΕΛΕΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
105 ΜΕΛΙΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ
86 ΖΑΓΟΡΙΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
84 ΠΛΙΤΣΗ-ΛΟΓΟΘΕΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
84 ΒΑΓΙΑΚΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
76 ΓΙΑΚΟΥΜΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
75 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
50 ΝΤΑΛΑΧΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
44 ΠΕΡΡΕΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
26 ΚΟΡΙΤΣΟΓΛΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΒΟΥΛΑΣ:

236 ΒΑΛΑΤΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
226 ΑΓΡΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
220 ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ ΝΑΤΑΛΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
215 ΠΙΕΡΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
168 ΔΕΚΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
156 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ
129 ΣΤΟΥΜΠΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΤΡΥΦΩΝΟΣ
125 ΚΡΕΜΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
113 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
110 ΚΟΝΤΟΓΟΥΡΗ ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
103 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΤΣΑΟΥΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
94 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
93 ΧΑΤΖΗΦΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
92 ΑΡΓΥΡΙΟΥ-ΒΕΛΙΩΤΗ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ (ΜΟΙΡΟΥΛΑ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
85 ΜΕΡΜΗΓΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΦΩΤΙΟΥ
84 ΚΛΑΟΥΔΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
80 ΚΟΨΙΝΗ-ΦΡΑΓΚΙΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
70 ΤΡΙΒΥΖΑ-ΜΟΥΤΑΦΗ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΙΣΣΥ) του ΧΡΗΣΤΟΥ
68 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
61 ΚΟΡΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΖΙΜΜΥ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
56 ΝΙΚΟΛΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
56 ΧΑΡΙΤΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
53 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
49 ΤΣΑΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
37 ΦΙΦΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΑΙΔΩΝΑ
34 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ:

293 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
221 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
90 ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΙΟΓΕΝΗ

Για τα Τοπικά Συμβούλια:

ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΒΑΡΗΣ:

53 ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΑ) του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
41 ΦΙΟΡΕΝΤΖΗΣ ΦΑΙΔΩΝ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
40 ΜΑΜΕΛΕΤΖΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
35 ΚΑΤΡΟΥΖΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
28 ΚΑΙΣΑΡ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
27 ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ
25 ΚΟΡΚΑ ΑΝΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΒΟΥΛΑΣ:

188 ΔΕΚΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
173 ΣΥΡΙΓΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
155 ΣΑΡΑΝΤΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ
150 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΠΥΓΜΑΛΙΩΝΟΣ
100 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
99 ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΤΑΝΙΩ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
74 ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗ-ΔΟΥΚΑ ΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
70 ΑΒΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
59 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
54 ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ; του ΧΑΡΙΔΗΜΟΥ
54 ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ:

89 ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
63 ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
59 ΒΑΡΣΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
31 ΖΑΓΑΝΙΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
28 ΣΑΛΑΧΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΟΡΕΣΤΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ