Η πρόεδρος της Βουλιαγμένης στη νέα Περιφερειακή Επιτροπή Διαβούλευσης

Η πρόεδρος της Βουλιαγμένης στη νέα Περιφερειακή Επιτροπή Διαβούλευσης

Η Άννα Λεντή, πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Βουλιαγμένης, περιλαμβάνεται στη λίστα των δημοτών που κληρώθηκαν για να στελεχώσουν τη νέα Επιτροπή Διαβούλευσης της Περιφέρειας Αττικής. 

Στην επιτροπή συμμετέχει αυτοδικαίως και ο Δήμαρχος Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης, Γρηγόρης Κωνσταντέλλος.

Η Επιτροπής Διαβούλευσης, αποτελείται από:

Α. Τους δημάρχους της Περιφέρειας Αττικής

Β. Εκπροσώπους φορέων:

1. ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τακτικό μέλος: Λεβέντης Αθανάσιος

2. ΕΝΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΡΓΟΣΑΡΩΝΙΚΟΥ
Τακτικό μέλος: Βασιλικός Αλέξανδρος
Αναπληρωματικό μέλος: Φαληρέα Λία

3. ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τακτικό μέλος: Παπαδάκης Νικόλαος
Αναπληρωματικό μέλος: Μαχίκας Ιωάννης

4. ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
Τακτικό μέλος: Μοραΐτης Ευάγγελος
Αναπληρωματικό μέλος: Ρουσογιαννάκη Άντζελα- Μαρία

5. ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
Τακτικό μέλος: Μαρκομιχάλης Δημήτρης του Παναγιώτη
Αναπληρωματικό μέλος: Μανεσιώτης Νικόλαος του Θεμιστοκλή

6. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΝΩΣΕΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΩΝ
Τακτικό μέλος: Κολυβάς Ιωάννης
Αναπληρωματικό μέλος: Σμύρης Μιχάλης

7. ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Τακτικό μέλος: Καρδαμίτση Καλλιόπη του Μάρκου
Αναπληρωματικό μέλος: Κοντονή Άννα του Βασιλείου

8. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΠΥΡ/ΚΗ Δ/ΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Τακτικό μέλος: Αναγνωστάκης Δημοσθένης (Υποστράτηγος)
Αναπληρωματικό μέλος: Τζοΐτης Αθανάσιος (Αρχιπύραρχος)

9. ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗ
Τακτικό μέλος: Πετρόπουλος Παναγιώτης (Υποναύαρχος Λ.Σ.)
Αναπληρωματικό μέλος: Καλλιπολίτου Βενετία (Αντιπλοίαρχος Λ.Σ.)

10. ΓΕΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Τακτικό μέλος: Σιδερίδης Ευστάθιος (Αστυνόμος Α’)
Αναπληρωματικό μέλος: Μακρής Ευάγγελος (Αστυνόμος Β’)

11. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

12. ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
Τακτικό μέλος: Μόσχου Αναστασία του Κωνσταντίνου
Αναπληρωματικό μέλος: Πέππας Θεόδωρος του Επαμεινώνδα

13. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Τακτικό μέλος: Μπασκόζος Ιωάννης
Αναπληρωματικό μέλος: Ψυχάρης Παναγιώτης

14. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ
Τακτικό μέλος: Μαδεμοχωρίτης Γιώργος
Αναπληρωματικό μέλος: Δημητριάδης Αργύρης

15. ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΙΑΤΡΕΙΩΝ / ΦΑΡΜΑΚΕΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
Τακτικό μέλος: Κεσίδου Όλγα
Αναπληρωματικό μέλος: Σωτηροπούλου Ελένη

16. ΕΝΩΣΗ ΦΥΣΙΚΩΝ
Τακτικό μέλος: Αλμπάνης Ευάγγελος του Αθανασίου
Αναπληρωματικό μέλος: Αθανασόπουλος Παναγιώτης του Δημητρίου

17. ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Τακτικό μέλος: Καμπόλης Κωνσταντίνος
Αναπληρωματικό μέλος: Ριμποπούλου Κατερίνα

18. ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ, ΕΜΠΟΡΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τακτικό μέλος: Χριστοφορίδης Δημήτριος
Αναπληρωματικό μέλος: Λιντζέρης Παρασκευάς

Γ. Πολίτες (Δημότες) της Περιφέρειας Αττικής

Τακτικά μέλη:

1. ΠΛΕΥΡΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
2. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
4. ΜΟΥΤΑΦΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
5. ΔΑΝΕΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
6. ΣΩΖΟΣ ΗΛΙΑΣ
7. ΛΙΓΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8. ΦΟΥΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
9. ΜΠΑΣΤΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
10. ΠΑΛΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
11. ΜΑΝΤΖΙΩΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
12. ΠΗΛΙΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
13. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
14. ΠΑΥΛΟΥ ΝΙΚΗΤΑΣ
15. ΑΦΕΝΤΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
16. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ
17. ΛΕΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΒΑΣΙΛΕΙΑ
18. ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
19. ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
20. ΤΣΟΛΟΜΥΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
21. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
22. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
23. ΚΕΦΑΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
24. ΧΡΙΣΤΟΛΟΔΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ
25. ΝΟΜΠΙΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
26. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
27. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
28. ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Αναπληρωματικά μέλη:

1. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΜΗΛΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
3. ΜΠΟΥΛΕΚΟΥ-ΠΕΠΠΑ ΕΛΕΝΗ
4. ΠΑΝΤΑΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
5. ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ
6. ΡΟΓΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7. ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
8. ΛΟΥΡΑΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
9. ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
10. ΠΡΩΤΟΛΑΤΗ ΓΡΗΓΟΡΙΑ
11. ΜΥΛΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
12. ΚΙΟΥΣΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

Πρόεδρος της Περιφερειακής Επιτροπής Διαβούλευσης, ορίζεται η Περιφερειάρχης Αττικής Ρένα Δούρου, με αναπληρώτρια την Αντιπεριφερειάρχη Κεντρικού Τομέα Αθηνών Ερμίνα Κυπριανίδου. Η θητεία της επιτροπής ακολουθεί την θητεία των περιφερειακών αρχών.