Η νέα Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης

Η νέα Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης

Αναδείχτηκε στην τελευταία συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης η νέα Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης.

Στο κάλεσμα της δημοτικής αρχής προς τους συλλογικούς φορείς των τριών πόλεων, ανταποκρίθηκαν 24 σύλλογοι και συλλογικότητες, που όρισαν τους εκπροσώπους τους για τις συνεδριάσεις του Οργάνου, στο οποίο προεδρεύει ο δήμαρχος.

Κατά τη διάρκεια του Δημοτικού Συμβουλίου έγινε επίσης κλήρωση από τους καταλόγους των ψηφοφόρων του Δήμου για την ανάδειξη 8 πολιτών και των αναπληρωτών τους που θα συμμετέχουν και αυτοί στη Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης. Τα ονόματα των δημοτών ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί, καθώς πρέπει να προηγηθεί διασταύρωση των στοιχείων.

Συνολικά, το νέο όργανο αποτελείται από 33 μέλη: 24 τοπικούς φορείς, 8 δημότες και τον δήμαρχο.

Οι φορείς με τους εκπροσώπους και τους αναπληρωτές τους (εντός παρένθεσης) είναι:

1. Εξωραϊστικός & Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μηλαδέζας Βάρης: Καμπισιούλης Κωνσταντίνος (Κληρονόμος Κωνσταντίνος)

2. Εξωραϊστικός, Πολιτιστικός & Αθλητικός Σύλλογος Βάρκιζας: Αργυρόπουλος Παναγιώτης (Γιαννακοπούλου Βασιλική)

3. Αθλητικός Κολυμβητικός Όμιλος Βάρης – Βάρκιζας (Α.Κ.Ο.Β.Β.): Φιόρεντζης Φαίδωνας (Κεχαγιά Τζένη)

4. Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Βάρης – Βάρκιζας: Μαρκουλάκος Ιωάννης (Πρίφτης Πέτρος)

5. Εκπολιτιστικός & Φυσιολατρικός Σύλλογος Χερώματος Βάρης “Ο Νυμφόληπτος”: Κούτρας Φώτης (Τριβιζάς Σπυρίδων)

6. Εθελοντική Ομάδα Δασοπροστασίας – Πυρασφάλειας Βάρης: Σαμαράς Στέλιος (Γραμματικός Γιώργος)

7. Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Βάρης: Γιαννόγκωνας Νικόλαος

8. Σύλλογος Κατοίκων Φλέμινγκ: Καρίμαλης Χαράλαμπος

9. Ένωση Επαγγελματιών Βούλας: Ψυχογιός Ιωάννης

10. Παναθηναϊκή Οργάνωση Γυναικών Ελλάδος – Παράρτημα Γλυφάδας – Βούλας: Αδάση Ζηνοβία (Άννα Βενετσάνου)

11. Ένωση Πολιτών Βούλας: Δημητριάδης Ιωάννης (Μακρυνικόλας Δημήτριος)

12. Σύλλογος Υπαλλήλων Δήμου Βάρης- Βούλας- Βουλιαγμένης: Αρναουτέλης Ευάγγελος (Αυρηλιώνης Αριστομένης)

13. Εξωραϊστικός Σύλλογος Κάτω Βούλας “Ευριάλη”: Βενετσάνου Άννα (Γαβριλάκη Έφη)

14. Εξωραϊστικός – Εκπολιτιστικός Σύλλογος Βούλας “Πολιτεία”: Κοσσίδας Θεμιστοκλής (Γκίκας Στέλιος)

15. Γυμναστικός Σύλλογος Άρης Βούλας: Πλακαντωνάκης Σταύρος (Πασσάς Παναγιώτης)

16. Σύλλογος Ιδιοκτητών Ακινήτων Βούλας: Βενετσάνος Κωνσταντίνος (Βαμβασάκης Δημοσθένης)

17. Όμιλος Φίλων Βουνού και Θάλασσας Βούλας: Bιτάλη – Τσελαλίδου Βαρβάρα (Αντύπα Εύη)

18. Σύλλογος Μανιατών Νοτίων Προαστίων: Πούλια Μουρελάτου (Μουγιάκος Παύλος)

19. Κίνηση Πολιτών ενάντια στους πλειστηριασμούς & κατασχέσεις: Περακάκης Ιωάννης (Καλαντζής Μιλτιάδης)

20. Κίνηση Πολιτών ενάντια στα χαράτσια: Κοπέλος Κωνσταντίνος (Μπακατσέλος Παναγιώτης)

21. Εκπρόσωποι της ανοιχτής συνέλευσης των εθελοντών “Πρώην κάμπινγκ Βούλας”: Παναγιώτου Κωνσταντίνος (Ζαφειράτου Χριστίνα)

22. Σύνδεσμος Βιομηχάνων Αττικής και Πειραιώς (Σ.Β.Α.Π.): Μαθιός Δημήτριος (Μαθιός Νικόλαος)

23. Αναπτυξιακό Σωματείο Πολιτών Ανατολικής Αττικής (ΑΝ.Ε.Σ.Π.Α.): Χατζηγαβριήλ Γεώργιος

24. Κίνηση Πολιτών Βουλιαγμένης: Διονυσόπουλος Χρήστος (Λουδάρος Αναστάσιος)

Πηγή: Παλμός Γλυφάδας