Η καταγγελία του Αστέρα Βάρης που ήρθε 1-1 με τη Ραφήνα

Η ομάδα της Ραφήνας Τρίγλια, έχασε βαθμούς στο σπίτι της απέναντι στον Αστέρα Βάρης (1-1) την Κυριακή (10/1), για τη 14η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόντη που κέρδισε ο Παπαδόπουλος.

Στην επανάληψη, όμως, η ομάδα του Φώτη Θανέλλα διεκδίκησε το παιχνίδι και ισοφάρισε με ωραίο σουτ του Πασαλίδη στο 52’.

Μάλιστα, μολονότι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Βασιλείου στο 78’, οι παίκτες της Βάρης κράτησαν τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας και πλησίασαν στους τρεις πόντους τη ζώνη παραμονής.

Η διοίκηση της ομάδας, το βράδυ της Κυρικαής εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση:

Η ομάδα μας από την αρχή του πρωταθλήματος δίνει με αξιοπρέπεια και ήθος έναν αγώνα για την παραμονή της στη Γ Εθνική Κατηγορία.

Σε όλους αυτούς τους αγώνες που δώσαμε, νιώσαμε στο πετσί μας την αδικία και την ατυχία πολλές φορές.

Σήμερα όμως, γίναμε μάρτυρες μιας διαιτησίας που δεν έχει προηγούμενο και γυρνά το ποδόσφαιρο πολλά χρόνια πίσω.

Ελπίζουμε ο παρατηρητής του αγώνα να κάνει το καθήκον του. Οι κάμερες που κατέγραφαν το παιχνίδι να φτάσουν στα χέρια των αρμοδίων. Η ΕΠΟ αλλά και η ΕΠΣΑΝΑ να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων.

Όσο αφορά για τις υπέροχες και κολακευτικές χειρονομίες του ποδοσφαιριστή με το νούμερο 3 της Τρίγλιας, αλλά και αρκετών άλλων (κυρίων) προς τους παράγοντες της ομάδος μας και τους φιλάθλους μας, δηλώνουμε δημόσια ότι τους ευχαριστούμε!

Τέλος, θα θέλαμε να γνωρίζουν όλοι ότι θα παλέψουμε μέχρι τέλους για τη σωτηρία μας, με ψηλά το κεφάλι, όπως αρμόζει στον Κυανού Αστέρα Βάρης.