Δεν τα κατάφερε απέναντι στον Εθνικό ο Κυανούς Αστέρας Βάρης

Επέστρεψε στις νίκες για ο Εθνικός που επικράτησε 0-1 του Αστέρα στη Βάρη στο παιχνίδι της Κυριακής για τη Γ Εθνική Κατηγορία.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Αλέξης Ντάλλας στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι «φλύαρες» στο παιχνίδι τους, ωστόσο στο 21ο λεπτό, ένα φάουλ του Ντάλλα λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμη και αριστερά άλλαξε το ρού για το 0-1.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε άλλες συγκινήσεις, πλην μιας πλάγια σέντρας του Μητσόπουλου που έδιωξε ο Βουτσινάς και ένα φάουλ του Στρατάκη που έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν κατοχή μπάλας, με τον Βουτσινά να λεει «όχι» σε σουτ του Νικολέτου στο όριο της μικρής περιοχής και μία σέντρα σουτ του Χατζησάββα με την μπάλα να παίρνει παράξενη τροχιά λόγω του αέρα αλλά ο «Βούτσι» απέκρουσε και πάλι.

Η αποβολή του Παυλάκη, με δεύτερη κίτρινη στο 69ο λεπτό, έφερε την ομάδα του Εθνικού με 10 παίκτες, αλλά όσο και αν προσπάθησε ο Αστέρας, δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία των Πειραιωτών.

Πηγή: peiraiasexpress