Στις καθυστερήσεις έχασε τη νίκη ο Κυανούς Αστέρας (1-1)

Ισόπαλο 1-1 ήρθε το παιχνίδι της Κυριακής μεταξύ Κυανού Αστέρα Βάρης και Κισσαμικού, στο γήπεδο της χανιώτικης ομάδας, στο Μάλεμε.

«Ο Κισσαμικός γλύτωσε τα χειρότερα», υποστηρίζουν οι άνθρωποι του Κυανού Αστέρα, μιας και η ομάδα της Βάρης προηγείτο από το 33′ για να δεχτεί γκολ από τους γηπεδούχους στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν από το γκολ του Μάγγου στο 33′ με κεφαλιά μετά από φάουλ του Μανδύλη, με τον Κισσαμικό να χάνει στη συνέχεια αρκετές ευκαιρείες και τελικά να πετυχαίνει το 1-1 στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα σώζοντας τουλάχιστον την παρτίδα. Δύο ευκαιρίες γιά γκόλ από τον Καζατζή στο 70ο καί 86ο λεπτό.

Κίτρινες κάρτες έλαβαν οι Γεωργιάδης, Μάγγος και Μάμαλος.

Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σελινιωτάκης, Καρβουνιάρης, Βιδάλης, Κιπτίου, Μποτωνάκης, Πασιαλής (60′ Σουμπασάκης), Λώττας (72′ Βερόν), Βλάχος (71′ Τσικουδάκης), Πέντσας.

Αστέρας Βάρης: Μαρινάκης, Τσαφταρίδης, Μανδύλης, Μαγγίνας, Χόρτσας, Νικολακόπουλος (75′ Φωστέρης), Γεωργιάδης (63′ Γιαννούλης), Μάγγος, Καζαντζής, Μάμαλος, Κωβαίος (87′ Μάναλης).

Μετά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής, ο Κυανούς Αστήρ βρίσκεται στην 6η θέση με 5 βαθμούς με την Κηφισιά στην κορυφή με 7 βαθμούς.

Για την 4η αγωνιστική η ομάδα της Βάρης αντιμετωπίζει τον Ηλυσιακό στο αθλητικό κέντρο «Κ. Μπαγλατζής» στίς 19/10 με ώρα έναρξης 16.00.