Μουδιασμένο ξεκίνημα για τον Κυανό Αστέρα Βάρης

Την ήττα με 0-1 από τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου γνώρισε η ομάδα της Βάρης στην πρώτη της αγωνιστική του πρωταθλήματος Α Κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ.

Ο Αστέρας Βάρης εξ αρχής είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, είχε την κατοχή της μπάλας και είχε τουλάχιστον τρεις κλασικές ευκαιρίες με τους Κουτρομάνο, Ιβάνοφ και Γκολέμη, οι οποίοι ωστόσο δεν κατάφεραν να σημειώσουν γκολ.

Στη διάρκεια του Α’ ημιχρόνου δεν δόθηκαν 2 πέναλτι (ανατροπή Γκολέμη και χέρι αμυνομένου στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ρίσκαραν παραπάνω και τελικά κατάφεραν στο 62ο λεπτό να σημειώσουν γκολ και να αποδράσουν με το τρίποντο από τη Βάρη.

Στη συνέχεια ο Αστέρας Βάρης αύξησε την πίεσή του χωρίς να μπορέσει να σημειώσει τέρμα. Πάλι υπήρξε ανατροπή του Γαλάνη αυτή τη φορά μέσα στη μεγάλη περιοχή, χωρίς να καταλογίσει πέναλτι ο διαιτητής.

Στη συγκεκριιμένη φάση απεχώρησε τραυματισμένος ο ποδοσφαιριστής με αποτέλεσμα η ομάδα της Βάρης να αγωνιστεί τα τελευταία λεπτά με 10 παίκτες, μια και ο κ. Μπεχλιβανίδης είχε πραγματοποιήσει και τις 3 αλλαγές.