Το συγκλονιστικό φινάλε στη Βούλα (βίντεο)

Άτυχα τα κορίτσια του Πρωτέα στο τέλος

Στην παράταση έλυσαν τις διαφορές τους Πρωτέας Βούλας και Αθηναϊκός, με την αντίπαλη ομάδα να νικάει με έναν μόλις πόντο στο τέλος και να επικρατεί με 88-87.

Τα κορίτσια του Πρωτέα έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη αλλά στάθηκαν άτυχα και έχασαν στις λεπτομέρειες

Οι δύο αντίπαλοι συναντήθηκαν στο «Γ. Γεννηματάς», στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, με τις φιλοξενούμενες να πανηγυρίζουν την τέταρτη φετινή νίκη τους στο έξτρα πεντάλεπτο.

Η κάμερα του Sportshero.gr βρέθηκε στο κλειστό της Βούλας και κατέγραψε το συγκλονιστικό φινάλε του ματς. Δείτε κι εσείς, στο βίντεο που ακολουθεί, την παράταση στο Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός

Ο Αθηναϊκός πήρε τη νίκη επί του Πρωτέα με 87-88, χάρη σε δύο εύστοχες βολές της Ζωής Κεχαγιά, 1.8” πριν από την λήξη της παράτασης, με την κανονική διάρκεια του αγώνα στο 77-77, με την έμπειρη γκαρντ να σταματά στους 34 πόντους.