Οι νεαροί Κασπάροφ από Βάρη, Βούλα, Βουλιαγμένη και Γλυφάδα

Οι νεαροί Κασπάροφ από Βάρη, Βούλα, Βουλιαγμένη και Γλυφάδα

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το περασμένο Σάββατο το 1ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού που διοργάνωσε ο Οργανισμός Αθλητισμού Πολιτισμού & Παιδικής Αγωγής του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης και ο Σκακιστικός Όμιλος Λεύκιππος.

Οι συμμετοχές των παιδιών έφτασαν τις 230 και όλα τα παιδιά απόλαυσαν το αγαπημένο τους παιχνίδι παίζοντας σκάκι για περισσότερες από 4 ώρες.

Βραβεύτηκαν οι 3 πρώτοι νικητές κάθε τάξης, καθώς και το 1ο κορίτσι, ενώ πολλά παιδιά προκρίθηκαν και για τα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Σκακιού Αττικής.

Την τελετή βράβευσης των νικητών τίμησαν με την παρουσία τους η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Αλληλεγγύης του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης, Νανά Καραγιάν, ο Αντιπρόεδρος του ΟΑΠΠΑ, Γιάννης Αγαλιώτης, η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης, Δώρα Τριάντη, ο Αντιπροεδρος της Ένωσης Σκακιστικών Σωματίων Αττικής, Αναστάσης Τζούμπας, καθώς και ο δημότης των 3Β και παλιός Πρωταθλητής Ελλάδας Σκάκι, Χρήστος Κόκκορης.

Ο χαιρετισμός της αντιδημάρχου, Νανάς Καραγιάν:

Στη διοργάνωση του Πρωταθλήματος συνεισέφεραν ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Βούλας και ο Αθλητικός Όμιλος «Ζήνων» Γλυφάδας.

Όλοι οι μικροί μαθητές έδωσαν ραντεβού για το Σχολικό του επόμενου χρόνου!

Οι νικητές ανά τάξη

 

ΝΗΠΙΑ

1ος ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 4,0

2ος ΜΟΙΡΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΗ

Σ ΒΑΘΜΟΙ 3,5

3ος ΖΕΡΔΙΛΑ ΚΑΡΜΕΝ ΒΑΘΜΟΙ 3,5

1ο Κορίτσι ΚΑΣΑΠΑΚΗ ΣΤΕΛΙΝΑ ΒΑΘΜΟΙ 3,0

Όλα τα αποτελέσματα των νηπίων.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

Α ΤΑΞΗ

1ος ΒΥΖΑΝΤΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 7,0

2ος ΛΙΑΠΗ ΛΥΔΙΑ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

3ος ΜΑΝΤΖΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 5,5

1ο Κορίτσι ΚΑΡΚΑΤΣΕΛΗ ΔΑΝΑΗ ΒΑΘΜΟΙ 5,5

Όλα τα αποτελέσματα της Α ΤΑΞΗΣ.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΒΥΖΑΝΤΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

ΛΙΑΠΗ ΛΥΔΙΑ

ΜΑΝΤΖΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΥΜΗΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΛΑΜΠΟΥ ΜΑΡΚΟΣ

ΚΑΡΚΑΤΣΕΛΗ ΔΑΝΑΗ

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

Β ΤΑΞΗ

1ος ΜΠΕΝΑΡΝΤΟΥΤ ΒΙΟΛΕΤΤΑ ΡΕΒΕΚΚΑ ΒΑΘΜΟΙ 6,5

2ος ΑΜΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

3ος ΖΕΡΔΙΛΑΣ ΙΚΕΡ ΒΑΘΜΟΙ 5,5

1ο Κορίτσι ΤΖΑΝΕΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΙ 5,0

Όλα τα αποτελέσματα της Β ΤΑΞΗΣ.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΜΠΕΝΑΡΝΤΟΥΤ ΒΙΟΛΕΤΤΑ ΡΕΒΕΚΚΑ

ΑΜΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΖΕΡΔΙΛΑΣ ΙΚΕΡ

ΤΖΑΝΕΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔΑΜΗΛΑΚΟΣ ΔΟΝΑΤΟΣ-ΤΖΑΝΕΤΟΣ

ΚΑΡΑΦΑΣΟΥΛΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ

Γ ΤΑΞΗ

1ος ΠΑΠΑΟΥΛΑΚΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 7,0

2ος ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΗΣ ΛΑΜΠΗΣ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

3ος ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΘΜΟΙ 5,0

1ο Κορίτσι ΒΥΖΑΝΤΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΒΑΘΜΟΙ 4,5

Όλα τα αποτελέσματα της Α ΤΑΞΗΣ.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΠΑΠΑΟΥΛΑΚΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ

ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΗΣ ΛΑΜΠΗΣ

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΒΥΖΑΝΤΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

Δ ΤΑΞΗ

1ος ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 7,0

2ος ΜΠΛΕΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

3ος ΠΑΠΑΔΕΛΛΗΣ ΕΚΤΟΡΑΣ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

1ο Κορίτσι ΓΕΡΟΧΡΗΣΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΒΑΘΜΟΙ 5,0

Όλα τα αποτελέσματα της Δ ΤΑΞΗΣ.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΜΠΛΕΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΠΑΠΑΔΕΛΛΗΣ ΕΚΤΟΡΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΓΕΡΟΧΡΗΣΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΒΙΤΑΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ

ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ ΡΑΦΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ

ΖΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ε ΤΑΞΗ

1ος ΛΟΥΤΡΑΓΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 7,0

2ος ΤΖΑΝΕΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

3ος ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 5,0

1ο Κορίτσι ΒΙΤΑΛΙΩΤΗ ΧΑΡΟΥΛΑ ΒΑΘΜΟΙ 4,5

Όλα τα αποτελέσματα της Ε ΤΑΞΗΣ.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΛΟΥΤΡΑΓΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΤΖΑΝΕΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΤ ΤΑΞΗ

1ος ΔΑΜΗΛΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ ΒΑΘΜΟΙ 7,0

2ος ΠΑΡΝΑΣΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΘΜΟΙ 6,0

3ος ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΝΙΚΟΣ ΒΑΘΜΟΙ 5,0

1ο Κορίτσι ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΑΘΗΝΑ ΒΑΘΜΟΙ 4,5

Όλα τα αποτελέσματα της ΣΤ ΤΑΞΗΣ.

Προκρίθηκαν στα Τελικά Σχολικά Πρωταθλήματα Αττικής οι:

ΔΑΜΗΛΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ

ΠΑΡΝΑΣΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΝΙΚΟΣ