Έκλεψαν την παράσταση οι Αμαζόνες Βάρης στο πρωτάθλημα Cheer

Έκλεψαν την παράσταση οι Αμαζόνες Βάρης στο πρωτάθλημα Cheer

Με απόλυτη επιτυχία και τις συμμετοχές να φτάνουν τις 1.280, διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Ιουνίου το 4ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cheer στο Κλειστό της Ηλιούπολης (Πολυκλαδικά).

Οι Αμαζόνες Βάρης, Ηλιούπολης και Γέρακα, ήταν οι ομάδες που «έκλεψαν» την παράσταση κατακτώντας τα περισσότερα μετάλλια.

Πολυνίκης της διοργάνωσης αναδείχθηκαν οι Αμαζόνες Βάρης κατακτώντας 6 χρυσά, 7 ασημένια και 5 χάλκινα μετάλλια στο ομαδικό και τα ζευγάρια.

Η υπεύθυνη των ακαδημιών Αμαζόνες, Ευαγγελία Κρητικού, δήλωσε σχετικά:

Είμαι πολύ περήφανη για όλα τα παιδιά της Βάρης. Καταφέραμε για ακόμα μία χρονιά να ξεχωρίσουμε στην διοργάνωση, κατακτώντας 18 μετάλλια στο σύνολο. Με την απόδοσή μας αποδεικνύουμε στο ταπί τη σωστή και μεθοδική δουλειά που πραγματοποιούμε όλο το χρόνο.

Οι πρώτες θέσεις του 4ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος:

Freestylepom (ζευγάρι) Senior 1) Βασιλείου Κατερίνα – Τάταρη Αναστασία (GreekDops) 2) ΒοτζάκηΣεράινα – Μπώκου Μαριάννα (Αμαζόνες Ηλιούπολης) 3) Πίτσιου Κων/να – Ξωστίκη Χρύσα (Σχολή χορού prodancersstudio)

Teens 1) Γραβάνη Στεφανία – Κουτζαμάνη Στέλλα (Αμαζόνες Βάρης) 2) Κοράκη Μαρία – Αγαθού Καλλιρόη (Αμαζόνες Βάρης) 3) ΧατζάκουΕμελίνα – Τηλιγαδά Δέσποινα (Σχολή Χορού Βέρα Λεβογιάννη)

JuniorB 1) ΠαγκράτηΕβίνα – Κανελλοπούλου Σταυρούλα (Αμαζόνες Ηλιούπολης) 2) Φουντεδάκη Ιωάννα – Γκίτζιρη Ζέτα (Αμαζόνες Βάρης) 3) Στεργίου Μελπομένη – Πουλιοπούλου Νεφέλη (Αμαζόνες Ηλιούπολης)

JuniorA 1) Δημητρίου Άρτεμις – Βαρέλη Διονυσία (Αμαζόνες Βάρης) 2) Γκουγκούτση Βασιλική – ΠλατσιούραΠέρσα (Αμαζόνες Ηλιούπολης) 3) Βουδούρη Πηνελόπη – Δρόσου Μαρλένα (Αμαζόνες Βάρης)

Juniormini 1) ΔρόσουΚοραλία – ΚαλλιπολίτηΒίκυ (ΑμαζόνεςΒάρης) 2) ΜαρτσιλασβίλιΜαρί – ΛαουράκηΚατερίνα (ΑμαζόνεςΒάρης)

Freestylepom (ομαδικό) Senior 1) ΑμαζόνεςΗλιούπολης – CityLadies 2) Dynamites (ΑμαζόνεςΒάρης) 3) EliteAmazons (ΑμαζόνεςΚαλλιθέας)

Teens 1) Dynamites (ΑμαζόνεςΒάρης) 2) ΕκπαιδευτήριαΠλάτωνα 3) Alldanceacademy

JuniorB 1) Μωβ ομάδα (Αμαζόνες Βάρης) 2) Φούξια ομάδα (Αμαζόνες Βάρης) 3) Αμαζόνες Ηλιούπολης (CityLadies)

JuniorA 1) Μπλε ομάδα (Αμαζόνες Βάρης) 2) 6ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα 3) Κόκκινη ομάδα (Αμαζόνες Βάρης)

Juniormini 1) 6οΔημοτικόΣχολείοΓέρακα 2) Plazadebaile 3) RocketMonkeys (ΑμαζόνεςΒάρης)

Pro mini 1) Starlets (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 2) All dance academy

Senior-CheerMom 1) CheerMoms (ΑμαζόνεςΗλιούπολης) 2) CheerMoms (ΑμαζόνεςΒάρης)

Cheerhiphop (ζευγάρι) Senior 1) ΤσουλαρίδηΒασιλική – ΑποστολίδηΜαρί (GreekDrops) 2) ΣτάθηΣταυριάννα – ΑγγελίδηΤόνια (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 3) ΑναστασόπουλοςΦώτιος – ΑπόστόλουΔημήτριος (Littlewomansclub)

JuniorB 1) Αποστόλου Έλενα – Χρυσανθόπουλος Φάνης (ΑΓΟΠ Μυρτάλη)

JuniorA 1) ΜόσχουΑικατερίνη – ΑντωνοπούλουΜιχαέλα (ΣχολήχορούΒέραΛεβογιάννη)

Juniormini 1) ΒορέαςΙάσωνας – ΣημαιοφορίδηΛίνα (ΑΓΟΠΜυρτάλη)

Cheerhiphop (ομαδικό) Senior 1) Αποσπερίδες (Πολιτιστικός Σύλογος Νέας Σμύρνης) 2) Burnthefloor 3) GangStarsCrewKerkyra (GoldanceAcademy)

Teens 1) Burnthefloor 2) Danzaexplosion 3) Αποσπερίδες (Πολιτιστικός Σύλογος Νέας Σμύρνης)

JuniorΒ 1) BoοmCrew (ΑθλητικόςΣύλλογοςΑπόλλωνΜοσχάτου) 2) HipHoppers (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 3) JustforFun (ΑμαζόνεςΒάρης)

JuniorA 1) Σχολήμπαλέτου&ρυθμικήςΜαρήςΜαθιουδάκη

Cheerleading (Ακροβατικό) Senior 1) LionQueens (ΓΑΣΑχιλλέαςΓλυφάδας)

Senior (μικτό) 1) Ligers (ΣΗΓΑΓύμναθλοςΗλιούπολης)

Teens 1) Flames (ΦΟΗΑριάδνη) 2) LionPrincesses (ΓΑΣΑχιλλέαςΓλυφάδας) 3) ΑΚΟΛιβαδειάς

Teens (μικτό) 1) Ligers (ΣΗΓΑΓύμναθλοςΗλιούπολης)

CheerJazz (ζευγάρι)Senior 1) Σκεπετάρης Βασίλης – Κωνσταντινίδου Σοφία (Plazadebaile) 2) ΤσούτσηΜάρση – Βέργη Βασιλική (ΑΓΟΠ Μυρτάλη) 3) Αχίλλια Νεφέλη – Κολιτσίδα Μαρία (Αμαζόνες Ηλιούπολης)

Teens 1) Ηλιοπούλου Μάγδα – Σιάχου Αλεξάνδρα (ΑΓΟΠ Μυρτάλη)

JuniorB 1) ΓιαννοπούλουΜαρία – ΙωσηφίδηΚάλλια (ΑμαζόνεςΗλιούπολης) 2) ΚολοβούΖωή – ΚοτταρίδηΜαρία (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 3) ΣαρατσήΣπυριδούλα – ΣκουνάκηΚλεοπάτρα (Plazadebaile)

JuniorA 1) ΚουλίζουΆννα – ΤσούτσηΒάσια 2) ΧριστοδούλουΆουτΑικατερίνηκαιΑμαλία (ΑμαζόνεςΠειραιά) 3) ΘεοδώρουΛαμπρινή – ΝτόλουΕιρήνη (Plazadebaile)

Juniormini 1) ΛεμογιάννηΈλενα – ΜαθωναίουΜαρία (Plazadebaile)

Cheer Jazz (ομαδικό) Senior 1) Golden Stars (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 2) Little Womans Club 3) Black and cold (ΚέντροΕλευθέρωνΣπουδών)

Teens 1) A Class (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 2) ΣχολήΜπαλέτουκαιΡυθμικήςΜαρήςΜαθιουδάκη 3) Cheer Jazz Τρίτης (ΑμαζόνεςΒάρης)

Junior B 1) Joke (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 2) Rock Star (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 3) Dance Team «Άδωνις» (ΑΣΕρμιονίδαςΆδωνις)

Junior A 1) Starlights (ΑΓΟΠΜυρτάλη) 2) Cheer Jazz Πέμπτης (ΑμαζόνεςΒάρης) 3) Plaza de baile

Junior mini 1) Plaza de baile