Οι βραβευμένες φωτογραφίες των μαθητών σε Βάρη, Βούλα και Βουλιαγμένη

Οι βραβευμένες φωτογραφίες των μαθητών σε Βάρη, Βούλα και Βουλιαγμένη

Με την ανακήρυξη των νικητών και τη δημοσίευση των φωτογραφιών τους ολοκληρώθηκε ο πρώτος μαθητικός διαγωνισμός φωτογραφίας του Δήμου Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης.  

Όπως ανακοινώθηκε συμμετείχαν περίπου 100 μαθητών των σχολείων του Δήμου, οι οποίοι προσκόμισαν περίπου 300 φωτογραφίες συνολικά.

Το θέμα του διαγωνισμού ήταν «Φωτογραφίζω την Πόλη μου», μέσα από τον οποίο ο Δήμος κάλεσε τους μαθητές των σχολείων των τριών πόλεων να απαθανατίσουν στιγμές της καθημερινότητας στους δρόμους, στα πάρκα, στις παραλίες, στο βουνό με το φωτογραφικό φακό τους.

Θα δοθούν συνολικά 18 έπαθλα κατανεμημένα ως εξής:

  • Κατηγορία Ι: 3 πρώτα βραβεία και 3 έπαινοι για τους συμμετέχοντες μαθητές των Δημοτικών σχολείων.
  • Κατηγορία ΙΙ: 3 πρώτα βραβεία και 3 έπαινοι για τους συμμετέχοντες μαθητές των Γυμνασίων.
  • Κατηγορία ΙΙΙ: 3 πρώτα βραβεία και 3 έπαινοι για τους συμμετέχοντες μαθητές των Λυκείων.

Το πρώτο μεγάλο έπαθλο στη κάθε κατηγορία θα είναι μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή ενώ για τα υπόλοιπα βραβεία θα δοθούν σημαντικής αξίας και χρηστικότητας έπαθλα.

Οι παρακάτω νικητές θα βραβευτούν σε ειδική τελετή την Τετάρτη 3 Ιουνίου στις 6.00 μ.μ. στην αίθουσα της Πνευματικής Εστίας του Δήμου μας (Ζεφύρου 2, Βούλα).

Δείτε την κατάταξη και τις φωτογραφίες:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ι ΔΗΜΟΤΙΚΟ

1o ΒΡΑΒΕΙΟ

ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ 2ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ι ΔΗΜΟΤΙΚΟ

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΓΚΙΤΖΙΡΗ ΖΕΤΑ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ 2ο ΒΑΡΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ι ΔΗΜΟΤΙΚΟ

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΣΑΝΤΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ι ΔΗΜΟΤΙΚΟ

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ 1ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ι ΔΗΜΟΤΙΚΟ

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΡΟΥΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ 2ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ι ΔΗΜΟΤΙΚΟ

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΘΗΒΑΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ 2ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΜΑΡΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΨΥΧΟΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ – ΑΛΙΚΗ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

3o ΒΡΑΒΕΙΟ

ΜΙΓΚΑΝΤΕ ΝΙΚΟΛΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΧΑΪΔΕΜΕΝΗ ΜΑΡΙΑ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1ο ΒΑΡΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

2oς ΕΠΑΙΝΟΣ

ΜΑΡΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΗ ΚΟΡΝΗΛΙΑ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2ο ΒΑΡΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙΙ ΛΥΚΕΙΟ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΛΑΝΑΪ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
ΛΥΚΕΙΟ ΒΑΡΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙΙ ΛΥΚΕΙΟ

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΕΠΑΛ 1ο ΒΑΡΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙΙ ΛΥΚΕΙΟ

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΠΑΝΟΣ
ΕΠΑΛ 1ο ΒΑΡΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙΙ ΛΥΚΕΙΟ

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΠΕΡΡΑΚΗ ΧΡΥΣΑΥΓΗ
ΛΥΚΕΙΟ 2ο ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙΙ ΛΥΚΕΙΟ

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΓΚΙΝΟΣ ΝΙΚΟΣ
ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΙΙΙ ΛΥΚΕΙΟ

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΣΟΥΤΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΑ
ΛΥΚΕΙΟ ΒΑΡΗΣ