Το ψηφοδέλτιο της "Πόλης για να ζεις" ανακοίνωσε ο Γρηγόρης Κωνσταντέλλος

Το ψηφοδέλτιο της «Πόλης για να ζεις» ανακοίνωσε ο Γρηγόρης Κωνσταντέλλος

Το μεγαλύτερο μέρος των υποψηφίων του στις εκλογές του Μαΐου παρουσίασε ο δήμαρχος Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης στην εκδήλωση του Σαββάτου 23 Φεβρουαρίου.

nourish

Τα ονόματα ανακοινώθηκαν χωρίς να διαχωρίζονται οι υποψηφιότητες για το δημοτικό ή τα τοπικά συμβούλια.

Εκτός από τα ονόματα έχουν ανακοινωθεί κατά τη συνέντευξη τύπου του Νοεμβρίου, είδηση αποτελεί η μεταγραφή της εκλεγμένης με την παράταξη Πανά τοπικής συμβούλου Βουλιαγμένης, Λιάνας Σκουλάξενου, η επίσημη ανακοίνωση της υποψηφιότητας του Σωτήρη Ελευθερίου, μέχρι σήμερα Συμπαραστάτη του Δημότη και της Επιχείρησης (και στέλεχος της παράταξης Δαβάκη), αλλά και η ανακοίνωση συμμετοχής του Γιάννη Αγαλιώτη στο ψηφοδέλτιο, που σύμφωνα με πληροφορίες «έκλεισε» την τελευταία στιγμή.

Αξίζει επίσης να ξεχωρίσουμε τη συμμετοχή του Τέμου Λέχτινεν, από το Καουχαγιόκι της Φινλανδίας που ζει από το 2008 στη Βούλα, καθώς το νέο μέλος της παράταξης Κωνσταντέλλου είναι και ο πρώτος Ευρωπαίος πολίτης με καταγωγή εκτός Ελλάδας που είναι υποψήφιος στις αυτοδιοικητικές εκλογές.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι από τη Δημοτική Ενότητα Βάρης

  • Γιώργος Αλεξόπουλος – Οικονομολόγος
  • Ασπασία Αντωνίου – Φιλόλογος
  • Λυδία Αργυροπούλου – Πτυχιούχος Οικονομικών και Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Λευτέρης Αργυρουδάκης – Επιχειρηματίας
  • Νίκος Βάσης – Αστυνομικός ε.α.
  • Χαρά Γιοκαρίνη – Επιχειρηματίας
  • Χαράλαμπος Δρόσος – Εργολάβος
  • Μαίρη Κανέλλου – Νοσηλεύτρια
  • Δημήτρης Καρράς – Επιχειρηματίας, Οικονομολόγος
  • Κυριάκος Κικίλιας – Οικογενειακός Γιατρός
  • Κωνσταντίνος Κληρονόμος – Ιδιωτικός Υπάλληλος
  • Φώτης Κούτρας – Συνταξιούχος Ελεγκτής Εναέριας Κυκλοφορίας
  • Βασίλης Λανάρης – πρώην Ιπτάμενος Φροντιστής
  • Κωνσταντίνα – Ελένη Μελέτη – Εκπαιδευτικός- Ιδιοκτήτρια κέντρου ξένων γλωσσών
  • Παναγιώτης Μισαιλίδης – Ιατρός Παθολόγος- Διαβητολόγος
  • Βασίλης Μιχαλόπουλος – Τοπογράφος Μηχανικός
  • Μαρία Μπραϊμνιώτη – Επιχειρηματίας
  • Βιβή Πανταλάκη – Συνταξιούχος Εθνικής Τράπεζας
  • Βασίλης Παπαμιχαήλ – Ηλεκτρονικός –Προγραμματιστής ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Κωνσταντίνος Παπανικολάου – Συνταξιούχος
  • Παναγιώτης Παππάς – Κομμωτής, Επιχειρηματίας
  • Κορίνα Πατέλη – Bell – Σύμβουλος επικοινωνίας
  • Κατερίνα Πλίτση Λογοθέτη – Κλινική Ψυχολόγος- Επιχειρηματίας
  • Χρήστος Ριφιώτης – Ιατρός χειρουργός- ορθοπεδικός
  • Λιλή Σκούρτη Τσοκάνου – Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
  • Δήμητρα Σουτόγλου – Έμπορος
  • Κώστας Σφέτσας – Συνταξιούχος ΔΕΗ
  • Χαρά Τζήλιου Τριβυζά – Συνταξιούχος Λογίστρια
  • Παντελής Τσολομύτης – Ταχυδρομικός διανομέας
  • Φαίδωνας Φιορέντζης – Τεχνολόγος Ηλεκτρονικός Μηχανικός

Υποψήφιοι Σύμβουλοι από τη Δημοτική Ενότητα Βούλας

  • Γιάννης Αγαλιώτης – Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος
  • Αγγέλη Κιούκη Ελένη – Εκπαιδευτικός
  • Αντώνης Αγιάμπασης – Οικονομολόγος
  • Βασίλειος Αγριογιάννης – Αντιναύαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.
  • Κωνσταντίνος Αμουργιανός – Φοιτητής
  • Βίκυ Αμπελικάκη Περράκη – Φιλόλογος
  • Μιχάλης Ανδριόπουλος – Πολιτικός επιστήμων
  • Σπύρος Βαλάτας – Οικονομολόγος – Σύμβουλος Επιχειρήσεων και Επενδύσεων
  • Δήμος Βαμβασάκης – Επιχειρηματίας
  • Μαρία Βουγιουκλή – Επιχειρηματίας
  • Αντώνης Γαλανόπουλος – Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος
  • Ελπίδα Γεωργακοπούλου – Συμβουλευτική Ψυχολόγος,  Ειδική Διατροφολόγος
  • Δημήτρης Γεωργιάκος – Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Νίκος Ζαχαράτος – Επιχειρηματίας
  • Φίλιππος Ζερβός – Κυβερνήτης
  • Νανά Κάραγιαν – Επιχειρηματίας
  • Παντελής Κασιδόκωστας – Ξενοδόχος
  • Παναγιώτης Κορωναίος – Δικηγόρος
  • Νατάσα Κουρεντζή – Δικηγόρος
  • Αντώνης Κουσαθανάς – Επιχειρηματίας
  • Μυρτώ Λαμπροπούλου – Επιχειρηματίας
  • Νίκος Μακρής – Ιατρός , ουρολόγος
  • Αφροδίτη Μπαζάκου – Καθηγήτρια Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Γιώτα Μπόλτση – Δικηγόρος
  • Μίμα Νικηφοράκη – Συνταξιούχος Λογίστρια
  • Θεόδωρος Παπαργυρίου – Ιατρός Καρδιολόγος
  • Ντάρια Πουλίδου – Ιδιωτική Υπάλληλος
  • Θοδωρής Ραγκούσης – Μάγειρας
  • Ευθύμιος Ρουσάκης – Ελεύθερος επαγγελματίας
  • Άρτεμις Σαχατζιάν – Κοινωνιολόγος-Δημοτική Υπάλληλος
  • Κατερίνα Σταμπέλου – Δημόσιες σχέσεις
  • Βίκυ Σφήκα – Ιδιωτική υπάλληλος
  • Παναγιώτης Σωτηρόπουλος – Συνταξιούχος επιχειρηματίας
  • Τέμου Λέχτινεν – Σύμβουλος επιχειρήσεων
  • Θανάσης Τόμπρας – Οικονομολόγος
  • Τάσος Τσαγκάρης – Ιατρός μαιευτήρας
  • Ευδοξία Χειλά – Σύμβουλος ψυχικής υγείας , Ψυχοθεραπεύτρια
  • Ζωή Χριστοδούλου – Ελεύθερος επαγγελματίας
  • Νίκος Ψαλλίδας – Γενικός Χειρουργός

Υποψήφιοι Σύμβουλοι από τη Δημοτική Ενότητα Βουλιαγμένης

  • Ζάχος Αναστασιάδης – Αθλητής Υδατοσφαίρισης- Υπεύθυνος καταστήματος εστίασης
  • Διονύσης Γεωργουλόπουλος – Συνταξιούχος
  • Σωτήρης Ελευθερίου – Συνταξιούχος μηχανολόγος
  • Τόνια Ζούμπου – Διοίκηση και διαχείριση έργων
  • Δημήτρης Κακογιαννάκος – Εκπαιδευτής θαλάσσιου σκι
  • Γιώργος Κοκολέτσος – Στέλεχος επιχείρησης
  • Παναγιώτης Κόνσουλας – Οικονομολόγος – Πολιτικός επιστήμων
  • Νίκος Κρέζος – Οικονομικός Σύμβουλος-Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Βαλεντίνη Λυκιαρδοπούλου – Ροδοπούλου -Σύμβουλος διατροφής
  • Γιάννης Μαντακίδης – Στέλεχος Επιχείρησης
  • Λιάνα Σκουλάξενου – Επιχειρηματίας
  • Μαρία Σταματέλλου – Ασφαλιστικός Σύμβουλος
  • Μαρία Φουρναράκη – Σύμβουλος Επιχειρήσεων

sea ergon